Aktiviteli Yaz Kampları

Bu programlar genellikle, haftada 15 yada 20 ders İngilizce eğitimi ve daha sonrasında kültürel geziler, sportif ve kültürel aktivitelerden oluşan programlardır. Süreleri genellikle 2-6 hafta arasında değişir. Genellikle 10-18 yaş gruplarına yöneliktir.Florida, California, New York bu tip kamplar için en çok tercih edilen eyaletler arasındadır. Öğrenciler genellikle seçmiş okudukları üniversite yada lisenin yatılı yurtlarını konaklama olarak kullanırlar. Kampüslerde 24 saat hizmet veren acil durum sağlık görevlileri bulunmaktadır. Her 10-15 kişilik öğrenci grubundan sorumlu olan bir öğretmen tüm aktivite ve gezilerde koordinasyonu sağlamaktadır. Yurtta konaklama yapan öğrenciler yemeklerini de kampüsün içinde yemekhanede genellikle açık büfe olarak alabilirler. Her giden öğrencinin mutlaka gideceği şehirdeki havaalanından karşılaması ve program bitiminde de uğurlaması organize edilmektedir. Öğrencilerin yapmış olduğu gezilere örnek vermek gerekirse, Florida’yı tercih edenler genellikle Universal Studios, Disney’s Magic Kingdom, Islands of Adventures gibi haftasonu gezilerine katılabilirken  California’yı tercih edenler de Universal Studios, Knott’s Berry Farm, Magic Mountain, LA Şehir Turu gibi keyifli haftasonu gezilerine katılabilirler.

Aktiviteli Yaz Kamplarında öğrenciler farklı yönlerini geliştirmek ve pratik etmek adına İngilizce Programlar ile birlikte çeşitli aktiviteleri de yapabilirler. Örneğin California eyaletinde Los Angeles’a yakın plajlarda Sörf, Sinema ve Oyunculuk Kampları, Las Vegas’da Fotoğrafçılık Kampları, Pennsylvania’da Basketbol Kampları, Boston’da Hip Hop Dans Kamplar gibi.

Amerika yaz okulları için, en uygun program seçimi ve tüm alternatiflerin değerlendirilmesi için KARE Eğitim Danışmanlarına ulaşmayı unutmayınız.