Genel İngilizce Programları

Avustralya Dil Okullarında sunulan programlarda haftalık ders saati ortalama 20 civarında ancak bu programlar birçok okul tarafından genellikle 3 aya kadar eğitim planlayan öğrenciler tarafından tercih edilmeli şeklinde tanıtılıyor hatta birçok okulun haftada 20 saatlik Genel İngilizce Programları sadece 3 aya kadar hesaplanabiliyor ve 3 ayın üzerinde Avustralya’da dil eğitimi hedefleyen öğrencilerin yoğun İngilizce programlarına kayıt yapması tavsiye ediliyor.

Genel İngilizce Programlarında birçok İngilizce konuşulan ülkede olduğu gibi İngilizce’nin ana bölümleri yani Okuma, Yazma, Konuşma, Dinleme ve Gramer dersleri öğretiliyor. Öğrencilerde Avustralya’da Genel İngilizce Programlarından arta kalan zamanlarında okullar tarafından organize edilen gezi, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabiliyorlar. İşte bu aktiviteler öğrencilerin okuldaki genel İngilizce derslerinde öğrendikleri teorik bilgiyi uygulamaya geçirebilmeleri için gerekli olan sosyal ortamı oluşturuyor.

Avustralya’da Genel İngilizce Kurslarında dersler genellikle 9 da başlar ve saat 12 yada 1’de sona erer. Bu programlara hemen hemen bütün özel dil kursları ve üniversite dil okullarında katılabilirsiniz.

Avustralya Dil Okullarında genellikle Beginner yani Yeni Başlayan seviyesinden Advanced yani en iyi seviyesine kadar eğitimler verilmektedir.