Neden İngiltere

İngiltere, Avrupa'nın ve Dünya'nın uluslararası öğrenci ağırlayan ülkeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.  İngiltere'nin Dünya'nın dört bir yanından öğrenciler için ilk tercih olmasının en önemli nedeni olarak, İngiliz eğitim kurumlarının sahip olduğu yüksek kalite gösterilebilir.  İngiliz okullarından diploma sahibi olmak bireylere, iş hayatında saygınlık kazandırmaktadır.

Elbette, eğitim için İngiltere'nin seçilmesinin tek nedeni eğitim kalitesinin yüksek olması değildir. Ülkenin coğrafi konumu, Avrupa'nın diğer ülkelerinden ve ülkemizden ulaşım kolaylığı ve ucuzluğu, pek çok uluslararası festivalin, sanat ve spor organizasyonlarının İngiltere'de gerçekleştiriliyor olması, bu ülkeyi gençler için cazip hale getirmektedir.

Avrupa'nin kalbinde yer alan İngiltere ülkesindeki bir çok popüler okul dünya sıralamalarında da en üstlerde yer alıyor. Dünya sıralamalarında yer alan İngiliz üniverstielerine örnek vermek gerekirse, Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Imperial College, London School of Economics, Kings College, Nottingham Universitesi, Bristol Üniversitesi, Bath Üniversitesi, Exeter Üniversitesi sayabiliriz.  Sizde dünyaca ünlü İngiliz Üniversitelerinde eğitim almak isterseniz avantajları incelemeyi unutmayın.

İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin, eğitimleri sona erdiğinde yasal olarak 1 yıl çalışma izinleri vardır.  Böylece uluslararası öğrenciler, İngiltere’de çalışma deneyimini de özgeçmişlerine ekleme şansı bulur. İngiltere'de ayrrıca değişen vize kuralları ile birlikte İngiltere Üniversitelerinde yüksek lisans master eğitimi alan her öğrencinin çalışma izni de vardır. İngiliz Üniversitelerinin yüksek lisans eğitimi için tercih edilme nedenlerinden biriside öğrencilerin hakkettiği çalışma iznidir. İngiltere'de eğitim planlayan tüm öğrenciler ülkenin artılarını ve eksilerini iyi değerlendirmelidir.

İngiltere'de üniversite eğitimi almanın avantajlarından sizde yararlanmak istiyorsanız Kare Eğitim'e uğramayı unutmayın...