İngiltere Aktiviteli Yaz Kampları

İngiltere Aktiviteli yaz okullarında öğrenciler sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimi alır, öğleden sonraları ise aktivitelere katılır.

İngiltere yaz okullarında, İngilizce dersleri, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerinedir.  Okula vardıklarında seviye tespit sınavına giren öğrenciler, uygun oldukları sınıfa yerleştirilirler.  Öğleden sonraları ise öğrenciler, aktivitelere katılırlar.  İngiltere’de yaz okulları, çok çeşitli alanlarda aktiviteli programlar sunmaktadır.  Öğleden sonraları yapılan aktivitelere Tenis, Futbol, Dans, Drama örnek gösterilebilir.  Ayrıca hafta içleri yarım gün, hafta sonları ise tam gün geziler düzenlenir. Öğrenciler böylece İngiltere’nin görmeye değer yerlerini de ziyaret etme şansı yakalar.

İngiltere Yaz Okullarında, aktiviteli yaz okullarının bir kısmı üniversite kampüslerinde düzenlenir.  Öğrenciler üniversite yurtlarında konaklar.  Aile yanında konaklama da aktiviteli yaz okullarında yaygındır.  Aktiviteli yaz okullarına katılan öğrencilerin on sekiz yaş altı olması nedeniyle güvenlik özellikle dikkat edilen konulardan biridir.  Öğrencilere, programları bittiğinde katılım sertifikası verilir.

Ücretler kaç hafta eğitim alındığına, seçilen programa ve okula göre farklılık gösterir. İngiltere Yaz Okulları kapsamında sunulan aktiveteli programlar konusunda detaylı bilgi için Kare Eğitim ofislerini arayabilirsiniz.