Kanada Yaz Okulları

Kanada'da Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları, özellikle 10-16 yaş grubu öğrencilerin hem İngilizce dilini geliştirebilecekleri hem de aktivite ve geziler ile farklı bir deneyim yaşayarak, değişik kültürlerden arkadaşlar edinebilecekleri programları öğrenciler için sunmaktadır. Kanada Yaz Okulları genellikle minimum 2 maksimum 6 hafta arasında sunulmaktadır ancak yolculuk süresi uzun bir ülke olduğu için genellikle Türk öğrenciler 3 - 4 hafta gibi süreler ile programlara katılmayı tercih etmektedirler. Dönem olarak genellikle Haziran- Eylül arası uygun tarihler seçilebilir.

Kanada Yaz Okulları, Türkiye’den hem bireysel olarak öğrenciler hem de liselerden gruplar şeklinde giden öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Ülkenin doğal güzellikleri yaz programları için öğrencilerin hem aktivitelerini hem gezilerini renklendiriyor. Kanada Yaz Okullarına giden öğrenciler konaklamalarını Kanada’lı ailelerin yanında veya okul yurtlarında yapabiliyorlar. Kampüs yurtlarında kalan öğrenciler için 24 saat güvenlik ve bir sağlık ekibine ulaşmak mümkün.

Yaz okullarında çocuklarını yalnız bırakmak istemeyen ebeveynler için de alternatifler bulunmaktadır. Aile programları ile ebeveynler çocukları ile birlikte okulların programlarına dahil olup, unutulmaz bir yaz geçirebilirler. 

Öğle saatlerine kadar İngilizce ve öğleden sonra sosyal aktivite programlarının yani sıra, akademik yaz programlarından da söz etmek mümkündür. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için, okulların düzenlediği akademik derslerden oluşan yaz kamplarının yanı sıra IELTS yada TOEFL gibi sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencileri de yoğun ve etkili eğitim programları beklemektedir.


Kanada Yaz Okulları için en çok tercih edilen şehirler genellikle Toronto ve Vancouver'dır. Bu şehirlerde 10 yaş üzerine öğrencilere Kanada Yaz Programları sunan okullar hakkında detaylı bilgiyi Kare Eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.