Öğrenci Tanıma ve Hedef Belirleme

Kare Eğitim olarak ilk hedefimiz yurtdışı üniversite eğitimi planlamasında danışmanlık hizmeti verdiğimiz öğrenciyi en iyi şekilde tanımak ve kendisine en uygun hedefleri belirlemek.


Öğrencimizin akademik alt yapısı, girdiği veya girmeyi planladığı sınavlar, okuduğu ve mezun olacağı okul ve bölüm ve bu alanları nasıl seçtiği, yurtdışında eğitim almayı planladığı bölümlerin neler olduğu, sosyal ve kültürel alt yapısı ve bu alanlarda neler yaptığı, spor, sanat ve gönüllü çalışmalarda bulunup bulunmadığı, tercihleri, aile bilgileri, finansal yeterlilik gibi daha bir çok farklı alanda olan özelliklerini detaylı olarak çalışarak öğrencimizi en iyi şekilde tanımaya çalışıyoruz.

Öğrencimizi en iyi ve en detaylı şekilde tanıdıktan sonra ikinci adım kendisi ile birlikte yüz yüze çalışarak en uygun hedefleri belirlemek. Hedef belirleme hem danışman hem öğrenci hemde veli için yolun yarısı diyebiliriz. İşte bu yolun yarısına gelebilmek için en uygun hedefleri belirlerken öğrencimizi tanırken başvurduğumuz tüm kriterleri göz önüne alarak çok detaylı çalışmalar yapıyoruz. Yurtdışı eğitimde en iyiye ulaşmak için koyulan hedeflerin hayallerin yanı sıra gerçekçi ve  ulaşılabilir olmasına da önem veriyoruz. Belirlenen hedefler doğrultusunda yurtdışı eğitim planlaması da başlamış oluyor.