Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 41
  [limt] => 
  [kategori_id] => 0
  [ana_kategori] => 
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim/189
  [tiklama] => 0
  [sira] => 17
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
      [0] => Icerik_Kategori_Obje Object
        (
          [id] => 42
          [limt] => 
          [kategori_id] => 41
          [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim
          [durum] => 1
          [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi
          [icerik] => 
          [resim] => 
          [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi/192
          [tiklama] => 0
          [sira] => 0
          [keywords] => 
          [description] => 
          [alt] => Array
            (
            )

          [icerikler] => Array
            (
              [0] => Icerik_Obje Object
                (
                  [id] => 152
                  [uniq] => 194
                  [limt] => 
                  [kategori_id] => 42
                  [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi
                  [durum] => 1
                  [anasayfa] => 0
                  [tarih] => 14.01.2016
                  [saat] => 10:50:54
                  [baslik] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi Hakkında
                  [icerik] => Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları genellikle TAFE Colleges (Technical and Further Education) bünyesinde verilmektedir. Her ne kadar üniversitelerin bünyesinde verilen programlar olsa da özellikle program zenginlikleri ile tanınan TAFE okulları sertifika ve diploma programları için daha çok tercih edilmektedir. Bu okulla ülkede teknik ve mesleki eğitim veren Meslek Yüksek Okulları kategorisinde değerlendirilir.

Ülke genelinde 12.000’den daha fazla programın sunulduğu TAFE College diplomaları tüm dünyada tanınmaktadır.

Avustralya’da üniversite bünyesinde verilen sertifika programlarına nazaran TAFE College’lar da verilen programların maliyetleri daha uygundur. TAFE okullarında genellikle sınıflar ufak ve birçok farklı alanda verilen eğitimler uygulamalıdır. Yabancı öğrenciler, Avustralya vatandaşları ile aynı sınıflarda eğitim alarak arkadaşlık etme imkanını da yakalarken aynı zamanda da kolaylıkla kendi sosyal ortamlarını yaratabilirler.

Avustralya’daki TAFE okullarında sertifika veya diploma programları arasında en çok tercih edilen bölümler, İşletme, Pazarlama, IT, İletişim, Aşçılık, Medya olarak sayılabilir.

Birçok TAFE okulunda İngilizce’si yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programları da sunulmaktadır.

TAFE Okullarında tamamlanan bazı onaylı diploma programlarının ardından, anlaşmalı üniversitelerde alınan eğitime paralel bölümlerde üniversitedeki lisans programlarının 2. yılından devam etmek mümkün olabilmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi/avustralya-da-sertifika-egitimi-hakkinda/194 [tiklama] => 1743 [keywords] => [description] => [resim] => image5697619ced33e.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 107 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 152 [resim_title] => avustralya-sertifika.png [resim_id] => 50 [tur] => 1 [yol] => image5697619ced33e.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 42 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi [uniq] => 192 [seo] => avustralya-da-sertifika-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 151 [uniq] => 193 [limt] => [kategori_id] => 42 [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:50:16 [baslik] => Avustralya’da Sertifika Programları [icerik] => Sizin için en uygun programı sunan TAFE Okulu hakkında detaylı bilgi edinmek amacıyla KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Avustralya’da ki tüm TAFE okullarına başvurularda KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hunter Institute
New England Institute
North Coast Institute
Northern Sydney Institute
South Western Sydney Institute
Sydney Institute
Western Institute
Western Sydney Institute
Central Queensland Institute
Gold Coast Institute
Logan Institute
Box Hill Institute
Gordon Institute
Holmesglen Institute
Kangan Batman Institute
Northern Metropolitan Institute
South West Institute of TAFE
Royal Melbourne Institute of Technology (TAFE Divison)
Swinburne Institute of Technology (TAFE Division)
Victoria University of Technology (TAFE Divison)
Southbank Institute
Southern Queensland Institute [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi/avustralya-da-sertifika-programlari/193 [tiklama] => 1668 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 42 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi [uniq] => 192 [seo] => avustralya-da-sertifika-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 42 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Sertifika Eğitimi [uniq] => 192 [seo] => avustralya-da-sertifika-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-sertifika-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 192 ) [1] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 43 [limt] => [kategori_id] => 41 [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi/195 [tiklama] => 0 [sira] => 1 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 154 [uniq] => 197 [limt] => [kategori_id] => 43 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:53:44 [baslik] => Avustralya’da Master Eğitimi Hakkında [icerik] => Avustralya’da master eğitimi, yaratıcı programları, yüksek eğitim kalitesi, sayısız burs ve iş olanakları gibi sebepler ile Türk öğrenciler tarafından oldukça cezbedici bulunuyor.

Yüksek Lisans eğitimi birçok bölüm için 1 akademik yıl, bazıları için ise 1,5 veya 2 yıl sürmektedir. Başvurularda genellikle üniversite mezuniyet derecesi, İngilizce yeterliliği ve varsa staj veya iş tecrübesi aranmaktadır. Yüksek Lisans Programları ders ve araştırma şeklinde işlenen programlar olarak ikiye ayrılır ve özellikle araştırma master programları (research masters) için Avustralya hükümeti tarafından oldukça fazla burs imkanı sunulmaktadır.

Öğrenciler Avustralya üniversitelerine başvurularda İngilizce yeterliliklerini IELTS sınavına girerek ispatlayabilirler. Üniversiteler tarafından bir çok bölüm için yeterli bulunan minimum sınav skoru 6.5’tur. Çok tercih edilen bölümler arasında İşletme, Mühendislikler, Medya sayılabilir.

Sıralaması oldukça yüksek olan üniversitelerde özellikle çok tercih edilen MBA programlarının maliyetleri diğer yüksek lisans bölümlerine oranla daha pahalı olabilir.

Avustralya’da master programları sınıf eğitimi + tezden oluşan modüllerin yanı sıra sadece araştırmaya yönelik (research) modüller şeklinde de verilebilmektedir. Özellikle araştırmaya yönelik master programları için Türkiye’den vize alabilmek oldukça kolaydır.

Avustralya’da yüksek lisans programlarına katılan birçok öğrenci aynı zamanda da hükümetin yabancı öğrencilere tanımış olduğu çalışma iznini kullanarak yaşam maliyetlerine karşılamalarına destek olarak para kazanabilmektedirler.

Avustralya’da sizin için en uygun okul ve yüksek lisans programının bulunması, başvuruların takibi ve tüm organizasyon süreci konularında detaylı bilgi edinmek için KARE Yurtdışı Eğitim danışmanlarına dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi/avustralya-da-master-egitimi-hakkinda/197 [tiklama] => 2009 [keywords] => [description] => [resim] => image5697623fcbed9.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 108 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 154 [resim_title] => avustralya-master-egitimi.png [resim_id] => 51 [tur] => 1 [yol] => image5697623fcbed9.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 43 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [uniq] => 195 [seo] => avustralya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 153 [uniq] => 196 [limt] => [kategori_id] => 43 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:53:11 [baslik] => Avustralya Üniversiteleri [icerik] => KARE Yurtdışı Eğitim istisnasız tüm Avustralya üniversiteleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Avustralya üniversitelerinin kısa bir listesi aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bond University    
Central Queensland University    
Charles Sturt University    
Deakin University    
Edith Cowan University    
Flinders University    
Griffith University    
James Cook University    
La Trobe University    
Macquarie University    
Monash University    
Murdoch University    
Queensland University of Technology    
Royal Melbourne Institute of Technology    
Southern Cross University    
Swinburne University of Technology    
The Australian National University    
The University of Adelaide    
The University of Melbourne    
The University of New South Wales    
The University of Newcastle    
The University of Notre Dame Australia    
The University of Queensland    
The University of Sydney    
The University of Western Australia    
University of Ballarat    
University of Canberra    
University of New England    
University of South Australia    
University of Southern Queensland    
University of Tasmania    
University of Technology, Sydney    
University of the Sunshine Coast    
University of Western Sydney    
University of Wollongong    
Victoria University [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi/avustralya-universiteleri/196 [tiklama] => 2207 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 43 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [uniq] => 195 [seo] => avustralya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 43 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Master Eğitimi [uniq] => 195 [seo] => avustralya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-master-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 195 ) [2] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 44 [limt] => [kategori_id] => 41 [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/198 [tiklama] => 0 [sira] => 2 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 156 [uniq] => 200 [limt] => [kategori_id] => 44 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:55:45 [baslik] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi Hakkında [icerik] => Avustralya Üniversitelerinin Türk öğrencileri tarafından tercih edilme oranı son 5 yıl içerisinde oldukça fazla artmıştır. Dünya sıralamasında yer alan birçok üniversitesi ile Avustralya üniversite eğitiminin de de oldukça iddialıdır.

Avustralya Üniversite Eğitim Sistemi birçok bölüm için 3 akademik yıldan oluşur. Bazı teknik bölümler için eğitim yılı 4 veya daha fazlaya çıkabilir. Öğrencilerin Avustralya üniversitelerine direk başvuru yapabilmeleri için İngilizcelerinin iyi olduğunu ispatlamaları gerekir. Bunu da, vize içinde Avustralya Konsolosluğu tarafından da istendiği için IELTS sınavına girerek yapabilirler.  Hemen hemen bütün üniversitelerde TOEFL veya Cambridge sınavları da geçerlidir ancak Türk öğrencilerin Avustralya’da lisans eğitimi alabilmesi için konsolosluğa yaptıkları vize müracaatında IELTS sınavından alınmış minimum istenen bir skoru göstermeleri gerekmektedir bu nedenle üniversitelere başvururken İngilizce bilirliğinizi ispatlayacağınız en ideal sınav IELTS sınavı olacaktır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite bünyelerindeki hazırlık yılından eğitime başlayabilirler.

Avustralya’da üniversite eğitimine başlamak için Şubat veya Temmuz ayları seçilebilir. Diğer birçok İngilizce konuşulan ülkenin aksine Avustralya’da akademik dönem bu tarihlerde başlar. Genellikle sömestre sistemi vardır. Türk öğrencilerin Avustralya üniversitelerine başvurabilmeleri için iyi bir lise not ortalamasına ve 4 yıllık bir eğitime sahip olmaları beklenir.

Avustralya üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte genellikle A$ 15.000- A$ 25.000 arasında değişmektedir.

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için Türk öğrencilerin LYS sınavına girmeleri gerekmez. Ülkedeki tüm okulların YÖK denkliği vardır ve öğrenciler sadece Lise Diplomaları ile üniversitelere başvuru yaparak kabul alabilir ve mezun olduklarında da diplomalarını YÖK tarafından onaylatabilirler.

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan devlet ve özel üniversitelerin yanı sıra öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitimi veren TAFE College’lar ve Vocational School’lar vardır. Bu okullar genellikle 6 ay – 1 yıl- 2 yıl gibi sürelerde eğitimleri kapsayacak şekilde farklı seviyelerde sertifika programları, diploma programları ve 1 veya 2 yıllık Ön Lisans Diplomaları verebilmektedir.

Avustralya’da eğitim almak için yabancı öğrencilerin vize koşullarını yerine getirebilmesi ile ilgili olarak mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında, Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması grekmetedir. CRICOS onay kodu olmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

Avustralya’da üniversitelerin sıralamalarına bakıldığında liste içinde University of Melbourne, University of Sydney, University of Queensland, University of NSW, University of Western Australia gibi okulları görmek mümkün.

Sizin için en uygun üniversite ve programın belirlenmesi, başvurularda izlenecek prosedürler ve vize koşulları hakkında KARE Yurtdışı Eğitim’e dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/avustralya-da-universite-egitimi-hakkinda/200 [tiklama] => 1738 [keywords] => [description] => [resim] => image569762be25697.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 109 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 156 [resim_title] => avustralya-universite-egitimi.png [resim_id] => 52 [tur] => 1 [yol] => image569762be25697.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 155 [uniq] => 199 [limt] => [kategori_id] => 44 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:55:09 [baslik] => Avustralya Üniversiteleri [icerik] => KARE Yurtdışı Eğitim istisnasız tüm Avustralya üniversiteleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Avustralya üniversitelerinin kısa bir listesi aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bond University    
Central Queensland University    
Charles Sturt University    
Deakin University    
Edith Cowan University    
Flinders University    
Griffith University    
James Cook University    
La Trobe University    
Macquarie University    
Monash University    
Murdoch University    
Queensland University of Technology    
Royal Melbourne Institute of Technology    
Southern Cross University    
Swinburne University of Technology    
The Australian National University    
The University of Adelaide    
The University of Melbourne    
The University of New South Wales    
The University of Newcastle    
The University of Notre Dame Australia    
The University of Queensland    
The University of Sydney    
The University of Western Australia    
University of Ballarat    
University of Canberra    
University of New England    
University of South Australia    
University of Southern Queensland    
University of Tasmania    
University of Technology, Sydney    
University of the Sunshine Coast    
University of Western Sydney    
University of Wollongong    
Victoria University [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/avustralya-universiteleri/199 [tiklama] => 1508 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 198 ) [3] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 45 [limt] => [kategori_id] => 41 [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari/201 [tiklama] => 0 [sira] => 3 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 158 [uniq] => 203 [limt] => [kategori_id] => 45 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:57:46 [baslik] => Neden Avustralya Yaz Okulları [icerik] => Avustralya’da yaz okulları, her sene İngiltere ve Amerika’ya oldukça fazla gitmiş ve şimdi farklı deneyimler peşinde olan, uzun süre yolculuğu sorun etmeyen öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandı. Hem yaz tatili hem de İngilizce eğitimi ile tamamen farklı bir ülke deneyimi olarak öğrencilere farklı olanaklar sunan Avustralya’yı da seçenekleriniz arasına siz de alın.

Programlar 8-15 yaş grubu öğrenciler için en güvenli ortamın sağlanabilmesi için Cairns gibi ufak şehirlerde genellikle Mart ve Temmuz aylarının son haftalarında başlamak üzere 1 veya 2 haftalık süreler için hazırlanmıştır. Programların içeriğinde haftada 15 ders İngilizce eğitimi, hafta sonu tam gün ve hafta içi yarım gün geziler, sosyal ve kültürel aktiviteler ve 24 saat acil durum hizmeti yer almaktadır.

Konaklamalar genellikle aile yanlarında tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak sağlanır.

Avustralya’da yaz okulları hakkında detaylı bilgi için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari/neden-avustralya-yaz-okullari/203 [tiklama] => 1975 [keywords] => [description] => [resim] => image56976351c20ff.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 110 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 158 [resim_title] => avustralya-yaz-okulu.png [resim_id] => 53 [tur] => 1 [yol] => image56976351c20ff.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 45 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [uniq] => 201 [seo] => avustralya-da-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 157 [uniq] => 202 [limt] => [kategori_id] => 45 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:57:17 [baslik] => Avustralya Yaz Okulları Listesi [icerik] => Avustralya’da yaz okulu alternatifleri arasında en çok tercih edileni bütün dünyada şubeleri bulunan eğitim kalitesi ve güvenirliliği ispatlanmış Kaplan International Colleges yer almaktadır.

Kaplan International Colleges yaz kampları hakkında bilgi için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari/avustralya-yaz-okullari-listesi/202 [tiklama] => 1945 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 45 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [uniq] => 201 [seo] => avustralya-da-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 45 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Yaz Okulları [uniq] => 201 [seo] => avustralya-da-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-yaz-okullari ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 201 ) [4] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 46 [limt] => [kategori_id] => 41 [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/204 [tiklama] => 0 [sira] => 4 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 165 [uniq] => 211 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:02:45 [baslik] => Avustralya Dil Okulları Hakkında [icerik] => Avustralya, ülke olarak birçok avantajından dolayı Türk öğrencilerden özellikle son yıllarda oldukça fazla talep görüyor. Türkiye ve Avustralya arasındaki uçuş mesafesinin fazla olması sebebiyle dil eğitimi için özellikle 6-12 ay gibi uzun süreler tercih ediliyor. Ülkede Sydney, Melbourne, Goald Cost, Cairns, Brisbane, Perth gibi birçok şehirde dil eğitimi sunan özel dil okulları olduğu gibi aynı zamanda üniversite bünyesinde İngilizce dil programlarına katılmakta mümkün. Dil eğitimine öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin Avustralya’da haftada 20 saat çalışma iznini alabilmesi sebebiyle yaşam maliyetlerini biraz daha uyguna getirebilme imkanları da vardır. Büyük şehirlere giden öğrencilerin iş bulabilme oranı ise oldukça yüksek.

Avustralya’da ki dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun ve Akademik İngilizce, IELTS Hazırlık en çok tercih edilen programlar arasında yer almasına rağmen birçok dil okulu aynı zamanda Türkiye’den çok talep görmeyen Cambridge FCE, CAE ve BEC sınavlarına hazırlık ve TESOL gibi programlarda sunmaktadır.

Avustralya dil okullarında genellikle sınıf mevcutları 12 ile 15 arasında değişmektedir.

Sizin için en uygun şehir, okul ve programın seçiminde yanınızda olacak KARE Yurtdışı Eğitim’i aramanız yeterli.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/avustralya-dil-okullari-hakkinda/211 [tiklama] => 2260 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 164 [uniq] => 210 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:02:11 [baslik] => Genel İngilizce Programları [icerik] => Avustralya Dil Okullarında sunulan programlarda haftalık ders saati ortalama 20 civarında ancak bu programlar birçok okul tarafından genellikle 3 aya kadar eğitim planlayan öğrenciler tarafından tercih edilmeli şeklinde tanıtılıyor hatta birçok okulun haftada 20 saatlik Genel İngilizce Programları sadece 3 aya kadar hesaplanabiliyor ve 3 ayın üzerinde Avustralya’da dil eğitimi hedefleyen öğrencilerin yoğun İngilizce programlarına kayıt yapması tavsiye ediliyor.

Genel İngilizce Programlarında birçok İngilizce konuşulan ülkede olduğu gibi İngilizce’nin ana bölümleri yani Okuma, Yazma, Konuşma, Dinleme ve Gramer dersleri öğretiliyor. Öğrencilerde Avustralya’da Genel İngilizce Programlarından arta kalan zamanlarında okullar tarafından organize edilen gezi, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabiliyorlar. İşte bu aktiviteler öğrencilerin okuldaki genel İngilizce derslerinde öğrendikleri teorik bilgiyi uygulamaya geçirebilmeleri için gerekli olan sosyal ortamı oluşturuyor.

Avustralya’da Genel İngilizce Kurslarında dersler genellikle 9 da başlar ve saat 12 yada 1’de sona erer. Bu programlara hemen hemen bütün özel dil kursları ve üniversite dil okullarında katılabilirsiniz.

Avustralya Dil Okullarında genellikle Beginner yani Yeni Başlayan seviyesinden Advanced yani en iyi seviyesine kadar eğitimler verilmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/genel-ingilizce-programlari/210 [tiklama] => 1624 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [2] => Icerik_Obje Object ( [id] => 163 [uniq] => 209 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:01:44 [baslik] => Yoğun İngilizce Programları [icerik] => Bu programlar Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen, haftada 25 veya 30 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Genellikle sabahtan 9-12 saatleri arasında Genel İngilizce dersleri yani konuşma, yazma, dinleme, gramer ve okuma gibi bölümler, öğleden sonraları da 2 veya 3 derste seçmeli dersler programa alınır. Öğrenciler kendi seviyelerine göre seçmeli derslerden seçebilirler. Seçmeli dersler arasında Ekstra Konuşma, Ekstra Yazma, IELTS Hazırlık, İş İngilizce sayılabilir. Öğrenciler seçmeli ders tercihlerini kendi seviyelerine uygun olarak her 4 haftada bir değiştirebilirler.

Avustralya’da Yoğun İngilizce Programları genellikle, vize koşullarına bağlı olarak Türk öğrenciler tarafından minimum 40-44 hafta aralığında tercih edilmektedir. Minimum 40 hafta Avustralya Dil Okulu kaydı yapan öğrenciler öğrenci vizelerini Avustralya içinden uzatabilirler.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/yogun-ingilizce-programlari/209 [tiklama] => 1559 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [3] => Icerik_Obje Object ( [id] => 162 [uniq] => 208 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:01:16 [baslik] => Uzun Dönem Paket Programları [icerik] => Avustralya’da Akademik Yıl ya da Akademik Semester olarak adlandırılan Uzun Dönem Paket Programları birçok öğrencinin tercih ettiği programların başında geliyor çünkü Avustralya’ya giden Türk öğrenciler çok büyük çoğunlukla uzun dönem yani 1 yıla yakın sürede olan İngilizce Dil Programlarını seçiyorlar bu nedenden dolayı da okulların sunduğu uzun dönem indirimli programları oldukça uygun bulunuyor. Akademik Yıl Programlarının süreleri bazı okullarda 9-11-12 aylık dönemleri kapsamakta,  bazı dil okullarında da minimum belirtilen bir haftanın üzerinde kayıt yaptırdığınız takdirde haftalık ödediğiniz ücret daha uygun olacak şekilde planlanmaktadır. Avustralya Dil Okulları, genellikle bu Uzun Dönem Paket Programlarında yoğun yani haftada 30 ders İngilizce seçenekleri ile öğrencilere istedikleri alanda seçmeli ders alarak eksik yanlarını tamamlama imkanı vermektedir. [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/uzun-donem-paket-programlari/208 [tiklama] => 1558 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [4] => Icerik_Obje Object ( [id] => 161 [uniq] => 207 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:00:46 [baslik] => IELTS Hazırlık Programları [icerik] => Avustralya’da ki IELTS Hazırlık Programları ortalama haftada 25 veya 30 ders seçenekleri ile 13-15 kişilik sınıflarda ve 2-10 haftalık dönemleri kapsayacak şekilde verilmektedir. Avustralya’da IELTS Hazırlık Programlarına direk olarak kabul edilebilmek için minimum Intermediate yani “Orta” seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gereklidir. Bu seviyede olmayan öğrenciler öncesinde Genel ya da Yoğun İngilizce Programları ile başlayıp daha sonra IELTS Hazırlık Programına geçebilirler.

IELTS Hazırlık Programları, diğer ülkelerde de olduğu gibi, bazı dil okullarında Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce Programları ile birlikte öğleden sonra modülü olarak bazı okullarda ise hiç İngilizce katılmadan sadece IELTS Sınav Hazırlık kursu olarak verilebilmektedir. Sizin için en uygun programın hangisi olduğu konusunda ve yapmanız gereken işlemler hakkında detaylı bilgi için Uzman KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/ielts-hazirlik-programlari/207 [tiklama] => 2059 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [5] => Icerik_Obje Object ( [id] => 160 [uniq] => 206 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:00:20 [baslik] => Mesleki İngilizce Programları [icerik] => Avustralya’da birçok öğrencinin İngilizce dilinin yanı sıra var olan meslekleri ya da ileride sahip olacakları kariyer konularında eksikliğini hissettikleri akıcı konuşma ve teknik terimlerin öğrenilmesi eğitimini içeren Mesleki İngilizce Programları en çok tercih edilen programlar arasında yer alıyor. Bu programlar daha çok İngilizce seviyesi iyi olan öğrenciler tarafından tercih edilebilirken, aynı zamanda da İngilizce seviyesi çok iyi olmayıp dil eğitimi ile birlikte seçmeli ders olarak mesleki programları birlikte yürütmeyi isteyenlere de uygundur.

En çok sunulan programlar arasında, İşletme, IT, Turizm ve Finans sayılabilir. Farklı alanlarda Mesleki İngilizce Programlarına katılmak isteyen öğrenciler KARE Yurtdışı Eğitim danışmanlarından destek alabilirler.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/mesleki-ingilizce-programlari/206 [tiklama] => 1584 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) [6] => Icerik_Obje Object ( [id] => 159 [uniq] => 205 [limt] => [kategori_id] => 46 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:59:46 [baslik] => Avustralya Dil Okulları Listesi [icerik] => Avustralya’da birçok özel dil kursunun yanı sıra üniversite bünyesinde de İngilizce Eğitim Programları verilmektedir. Sizlere burada Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen özel dil okullarının kısa bir listesini iletiyoruz. Diğer alternatifler için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

Kaplan International Colleges
Eurocentres
Embassy CES
LSI
Ability Education
Impact
ACE
ACL
Browns English Language School
International House [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari/avustralya-dil-okullari-listesi/205 [tiklama] => 2012 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) ) ) [iceriklercount] => 7 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 46 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya Dil Okulları [uniq] => 204 [seo] => avustralya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-dil-okullari ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 204 ) ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 167 [uniq] => 213 [limt] => [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:04:08 [baslik] => Neden Avustralya [icerik] => İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu Güney Yarım küre ülkelerinden Avustralya’da dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi hedefleyen tüm öğrenciler için sayısız seçenekler sunuluyor. Eğitimin yenilikçi, yaratıcı ve özgür düşünce kavramları üzerine kurulduğu Avustralya’da, dünya sıralamasına girmiş birçok üniversitede inanılmaz fırsatlar yakalamanız mümkün.

Diğer ülkelere kıyasla yaşam maliyetinin daha uygun olması, öğrencilere okurken haftada 20 saat çalışma izni verilmesi, sıcak iklimi gibi birçok sebepten Avustralya Türk öğrencilerin son gözdeleri arasında yer alıyor. Göçmen alan bir ülke olarak Avustralya, birçok farklı kültürü de bünyesinde barındırdığı için yabancı öğrencilerin çok zorlanmadan kendilerini toplumun bir parçası gibi hissederek yaşadığı bir ülke olarak da öne çıkıyor.

Dünya’nın en büyük 6.ülkesi olmasına rağmen, kilometrekare başına düşen en düşük kişi sayısıyla nüfusun en düşük olduğu ülke olarak bilinen Avustralya’ya her sene 140 farklı ülkeden 150.000 yabancı öğrenci eğitim amacıyla gidiyor.

Ekonomist dergisinin 2008 ve 2009 yıllarında yaptığı araştırmaya göre Melbourne, Sydney ve Perth şehirleri dünya üzerinde yaşanabilecek en iyi 10 şehir listesinin içinde yer alıyor.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim/neden-avustralya/213 [tiklama] => 3840 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 166 [uniq] => 212 [limt] => [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:03:12 [baslik] => Avustralya Hakkında [icerik] => Rusya, Kanada, Çin, Amerika ve Brezilya’nın ardından Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanan Avustralya, dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olarak biliniyor ancak en önemli avantajı bu kadar büyük bir alanda yaşayan nüfusun diğer ülkelere oranlar oldukça az olması.  6 eyalet ve 2 bölgeden oluşan Avustralya’nın başkenti Canberra ve en büyük şehri de Sydney’dir.

Hiç bir ülkeye kara sınırı olmayan, dünyanın en büyük adası ve en küçük kıtası olan Avustralya dünyanın en büyük 13. Ekonomisine sahiptir.

20 milyonun üzerinde olan Avustralya nüfusunun %70’i en büyük 10 farklı şehirde yaşıyor. Şehir yaşamının oldukça popüler olduğu ülkede nüfusun çoğunluğu güney doğu kıyısında toplanmıştır. Tüm bir kıtayı işgal eden tek millet olan Avustralya’da konuşulan ana dil İngilizce ve kullanılan para birimi de Avustralya Doları’dır.

Avustalya’nın eyalet ve bölgeleri aşağıda belirtilmiştir. Öğrenciler, eğitim alacakları eyaleti seçerken dikkat etmeleri gereken tüm özellikleri KARE Eğitim Danışmanlarından öğrenebilirler.

New South Wales, Victoria, Queensland, Western Australia, South Australia, Tasmania, Northern Territory, Australian Capital Territory.

Bunların arasında Sydney şehrininde bulunduğu New South Wales, Melbourne şehrinin bulunduğu Victoria ve Brisbane şehrinin bulunduğu Queensland eyaletleri öğrenciler tarafından tercih edilen bölgelerin başında geliyor.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim/avustralya-hakkinda/212 [tiklama] => 2539 [keywords] => [description] => [resim] => image56976473da834.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 111 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 166 [resim_title] => avustralya-hakkinda.png [resim_id] => 54 [tur] => 1 [yol] => image56976473da834.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) ) ) [2] => Icerik_Obje Object ( [id] => 150 [uniq] => 191 [limt] => [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:49:16 [baslik] => Avustralya Vizesi [icerik] => Avustralya Öğrenci Vizesi başvurularının Ankara’da ki Avustralya Büyükelçiliği- Vize Bölümü’ne yapılması gerekmektedir. KARE Yurtdışı Eğitim, Avustralya Vizesi başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizin eksiksiz olarak takip edilebilmesi için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.

Avustralya Vize Başvuruları için bireysel başvuru yapmak isteyen öğrencilerin belgelerini randevu alarak saat 9.00- 11.30 arasında yapabilirler.

Avustralya vize sürecinde, öğrencilerin gidiş amacına göre başvuru yapmaları gereken prosedürler farklılık göstermektedir. Örneğin, sadece dil eğitimi (ELICOS) programlarına katılmak amacıyla başvuru yapan öğrenciler 570 numaralı vize sınıfında başvuru yapmak zorundadır. Yüksek Öğrenim kategorisinde Üniversite okumak amacıyla Avustralya’ya seyahat edecek olan öğrencilerin 573 numaralı vize sınıfında, master eğitimine gidecek olan öğrencilerin ise 574 numaralı sınıfta başvuru yapmaları gerekmektedir. Her vize başvuru sınıfının başvuru şartları ve istenen evrakları farklı olabilmektedir. Örneğin ELICOS yani sadece dil eğitiminde 570 kategorisinden başvuru yapacak olan öğrencilerin konsolosluk tarafından belirlenen belli bir meblağ paranın banka hesabında en az 3 ay süre ile işlem görmeden durduğunu ispatlamaları gerekmektedir ya da 574 kategorisi ile yüksek lisans yapabilmek için başvuru yapan öğrencilerin bankada bekletmeleri gereken para miktarı farklı olacaktır ve bu kişilerin IELTS sınavından istenen minimum puanları sağlamak zorundadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi, yabancı öğrencilere belirli koşullarda Avustralya’da çalışma izni vermektedir. Bazı vize kategorilerinde öğrencilerin almış oldukları vizeleri Avustralya sınırları içerisinden uzatabildikleri gibi bazılarında ise uzatmaları için Türkiye’ye gelmeleri gerekmektedir.

Diğer ülke vize prosedürlerine göre oldukça fazla farklılık gösteren Avustralya Vizelerinde, hata yapmadan eksiksiz olarak başvuru yapabilmek ve başvuru için gerekli olan evrakları yanlışsız hazırlayabilmek için KARE Yurtdışı Eğitim’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim/avustralya-vizesi/191 [tiklama] => 2649 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) ) ) [3] => Icerik_Obje Object ( [id] => 149 [uniq] => 190 [limt] => [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:48:05 [baslik] => Avustralya’da Yaşam [icerik] => Avustralya’nın ülke olarak tercih edilme sebeplerinin başında Türkiye’ye olan uzaklık dezavantajına rağmen öğrencileri bekleyen inanılmaz fırsatlar yer alıyor. Bu fırsatlar genellikle Avustralya’da yaşam maliyetlerinin diğer ülkelere göre oldukça ekonomik olması ve öğrencilere verilen haftada 20 saatlik çalışma izni olarak sayılabilir. Hafta içi okurken 20 saat çalışabilen öğrenciler aynı zamanda yaz dönemlerinde okul kapalıyken de full time olarak istedikleri kadar çalışmakta özgürdürler. Dünya üzerinde yaşanacak en güzel şehirlerarasında seçilen şehirlerinde Avustralya’da öğrenciler, ayda AUS$ 800- 1000 arasında yaşam maliyeti ile yaşayabiliyorlar. Özellikle Sydney ya da Melbourne gibi iş bulma imkanı oldukça kolay olan büyük şehirleri seçen öğrenciler çalışmalarının sonucunda kazandıkları para ile yaşam masraflarının tamamına yakınını çıkarabilmektedir.

Avustralya’da eğitim alan yüksek lisans ve doktora öğrencileri yanlarında eşlerini de götürebilmektedirler ve eşlerine ülkede full time çalışma izni verilmektedir.

Avustralya’da yabancı öğrenciler, aile yanı, yurt, hostel ya da apartman paylaşımı gibi konaklama alternatiflerinden dilediklerini seçebilmektedirler.

Avustralya’nın para birimi Australia Doları’dır.

Türkiye’den Emirates, THY ya da Singapur Havayolları gibi şirketler ile uçmanın mümkün olduğu ülkeye gidiş ortalama 18-22 saat arasında sürmektedir. Avustralya’nın bazı bölgeleri ile Türkiye arasındaki saat farkı ise 6-8 arasında değişmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim/avustralya-da-yasam/190 [tiklama] => 1849 [keywords] => [description] => [resim] => image569760f74ac02.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 106 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 149 [resim_title] => avustralya-yasam.png [resim_id] => 49 [tur] => 1 [yol] => image569760f74ac02.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) ) ) ) [iceriklercount] => 4 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 189 )
Avustralya’da Eğitim | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları