Neden Avustralya

İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu Güney Yarım küre ülkelerinden Avustralya’da dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi hedefleyen tüm öğrenciler için sayısız seçenekler sunuluyor. Eğitimin yenilikçi, yaratıcı ve özgür düşünce kavramları üzerine kurulduğu Avustralya’da, dünya sıralamasına girmiş birçok üniversitede inanılmaz fırsatlar yakalamanız mümkün.

Diğer ülkelere kıyasla yaşam maliyetinin daha uygun olması, öğrencilere okurken haftada 20 saat çalışma izni verilmesi, sıcak iklimi gibi birçok sebepten Avustralya Türk öğrencilerin son gözdeleri arasında yer alıyor. Göçmen alan bir ülke olarak Avustralya, birçok farklı kültürü de bünyesinde barındırdığı için yabancı öğrencilerin çok zorlanmadan kendilerini toplumun bir parçası gibi hissederek yaşadığı bir ülke olarak da öne çıkıyor.

Dünya’nın en büyük 6.ülkesi olmasına rağmen, kilometrekare başına düşen en düşük kişi sayısıyla nüfusun en düşük olduğu ülke olarak bilinen Avustralya’ya her sene 140 farklı ülkeden 150.000 yabancı öğrenci eğitim amacıyla gidiyor.

Ekonomist dergisinin 2008 ve 2009 yıllarında yaptığı araştırmaya göre Melbourne, Sydney ve Perth şehirleri dünya üzerinde yaşanabilecek en iyi 10 şehir listesinin içinde yer alıyor.