Avustralya Hakkında

Rusya, Kanada, Çin, Amerika ve Brezilya’nın ardından Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanan Avustralya, dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olarak biliniyor ancak en önemli avantajı bu kadar büyük bir alanda yaşayan nüfusun diğer ülkelere oranlar oldukça az olması.  6 eyalet ve 2 bölgeden oluşan Avustralya’nın başkenti Canberra ve en büyük şehri de Sydney’dir.

Hiç bir ülkeye kara sınırı olmayan, dünyanın en büyük adası ve en küçük kıtası olan Avustralya dünyanın en büyük 13. Ekonomisine sahiptir.

20 milyonun üzerinde olan Avustralya nüfusunun %70’i en büyük 10 farklı şehirde yaşıyor. Şehir yaşamının oldukça popüler olduğu ülkede nüfusun çoğunluğu güney doğu kıyısında toplanmıştır. Tüm bir kıtayı işgal eden tek millet olan Avustralya’da konuşulan ana dil İngilizce ve kullanılan para birimi de Avustralya Doları’dır.

Avustalya’nın eyalet ve bölgeleri aşağıda belirtilmiştir. Öğrenciler, eğitim alacakları eyaleti seçerken dikkat etmeleri gereken tüm özellikleri KARE Eğitim Danışmanlarından öğrenebilirler.

New South Wales, Victoria, Queensland, Western Australia, South Australia, Tasmania, Northern Territory, Australian Capital Territory.

Bunların arasında Sydney şehrininde bulunduğu New South Wales, Melbourne şehrinin bulunduğu Victoria ve Brisbane şehrinin bulunduğu Queensland eyaletleri öğrenciler tarafından tercih edilen bölgelerin başında geliyor.