Avustralya Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi başvurularının Ankara’da ki Avustralya Büyükelçiliği- Vize Bölümü’ne yapılması gerekmektedir. KARE Yurtdışı Eğitim, Avustralya Vizesi başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizin eksiksiz olarak takip edilebilmesi için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.

Avustralya Vize Başvuruları için bireysel başvuru yapmak isteyen öğrencilerin belgelerini randevu alarak saat 9.00- 11.30 arasında yapabilirler.

Avustralya vize sürecinde, öğrencilerin gidiş amacına göre başvuru yapmaları gereken prosedürler farklılık göstermektedir. Örneğin, sadece dil eğitimi (ELICOS) programlarına katılmak amacıyla başvuru yapan öğrenciler 570 numaralı vize sınıfında başvuru yapmak zorundadır. Yüksek Öğrenim kategorisinde Üniversite okumak amacıyla Avustralya’ya seyahat edecek olan öğrencilerin 573 numaralı vize sınıfında, master eğitimine gidecek olan öğrencilerin ise 574 numaralı sınıfta başvuru yapmaları gerekmektedir. Her vize başvuru sınıfının başvuru şartları ve istenen evrakları farklı olabilmektedir. Örneğin ELICOS yani sadece dil eğitiminde 570 kategorisinden başvuru yapacak olan öğrencilerin konsolosluk tarafından belirlenen belli bir meblağ paranın banka hesabında en az 3 ay süre ile işlem görmeden durduğunu ispatlamaları gerekmektedir ya da 574 kategorisi ile yüksek lisans yapabilmek için başvuru yapan öğrencilerin bankada bekletmeleri gereken para miktarı farklı olacaktır ve bu kişilerin IELTS sınavından istenen minimum puanları sağlamak zorundadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi, yabancı öğrencilere belirli koşullarda Avustralya’da çalışma izni vermektedir. Bazı vize kategorilerinde öğrencilerin almış oldukları vizeleri Avustralya sınırları içerisinden uzatabildikleri gibi bazılarında ise uzatmaları için Türkiye’ye gelmeleri gerekmektedir.

Diğer ülke vize prosedürlerine göre oldukça fazla farklılık gösteren Avustralya Vizelerinde, hata yapmadan eksiksiz olarak başvuru yapabilmek ve başvuru için gerekli olan evrakları yanlışsız hazırlayabilmek için KARE Yurtdışı Eğitim’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.