Genel İngilizce

Amerika’da Genel İngilizce Programları hemen hemen bütün okullar tarafından verilmektedir. Bu eğitimin haftalık ders saati genellikle 20’dir ve program, okuma, yazma, dinleme, konuşma ve gramer gibi İngilizce’nin tüm alanlarını içermektedir. Amerika’da öğrenci vizesi ile eğitim alabilmek için haftada minimum 18 saat ders almak gerekmektedir ve Genel İngilizce Programları genellikle bu gerekliliği sağlarlar.  Genel İngilizce Programları çoğunlukla Amerika’ya uzun süreli dil eğitimi için giden kişiler tarafından tercih edilir çünkü süre uzun oldukça sınıfta verilen eğitimde öğrenilenleri dış sosyal hayatta da uygulama imkanı olacaktır ve böylece çok sıkışık bir program olmadan hem sınıf eğitimi hemde sosyal aktiviteleri birleştirerek kalıcı öğrenme sağlanabilecektir. Genel İngilizce Programları bazen özellikle yaz döneminde Amerika’ya Dil Eğitimine gidecek olan öğrenciler tarafından da seçilebilir çünkü bu tip öğrenciler genellikle hem tatil hem de eğitime zaman ayırmak isterler ve buda ancak yoğun olmayan bir program ile gerçekleşebilir.

Amerika  dil okullarında sunulan Genel İngilizce Kursları için yurtdisi dil okullari danismanlik hizmeti veren Kare Egitim'den destek alabilirsiniz. Amerika dil kursları içinde Genel İngilizce Programlarını sunan okullar genellikle en çok tercih edilen büyük şehirlerde konumlanmışlardır. New York Dil Okulları, Boston Dil Okulları, Chicago Dil Okulları, Miami Dil Okulları, San Fransisco dil okulları veya Los Angeles Dil Okulları'nın sunduğu Genel İngilizce programlarını bunlara örnek gösterebiliriz.

Genel İngilizce Programlarında öğrencilere seçmeli dersleri alma imkanı tanınamaz çünkü bu gibi dersler için normal programın dışında ekstradan zaman kalmamaktadır.