Çin Dil Okulları Hakkında

Çince bir dil ailesi olarak düşünülebilir.  Çin ve çevresindeki bölgelerde farklı diller konuşulmaktadır.  Bunlar arasında en çok konuşulanlar Mandarin ve Kantonca’dır.  Çince öğrenmek isteyen öğrenciler, Çin’de özel bir dil okuluna ya da bir üniversitenin dil departmanına kayıt olabilirler.  Okullarda başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar Çince ders verilmektedir. Öğrenciler, Çince’yi daha kısa sürede öğrenmek istiyorsa Yoğun Çince Programları’nı tercih edebilir. Program ücretleri program süresine, ders yoğunluğuna, hangi okulda ve şehirde eğitim alındığına bağlı olarak değişir.

Okullarda Genel Çince ve Yoğun Çince programlarının yanı sıra, Çin’de üniversite eğitimi alacak öğrencilerin dil yeterliliklerini ispatladığı HSK sınavına hazırlık programları da mevcuttur.

Üniversite bünyesinde yıllık ortalama 5,000 – 6,000 TL’ye Çince eğitim almak mümkündür. Eğitim ücretleri özel dil okullarında daha yüksektir.  Özel dil okullarının bir avantajı ise program başlangıç tarihlerinin üniversitelere göre daha esnek olmasıdır.

KARE Yurtdışı Eğitim, Çin’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermektedir.