DELF Hazırlık Programları

DELF, Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Fransızca yeterlilik sınavıdır.  Uluslararası öğrencilerin, Fransa'daki üniversitelerden kabul alabilmeleri için Fransızca yeterliliklerini bu sınavla kanıtlaması gerekir.  İşte bu nedenle DELF'e Hazırlık kursları yoğun ilgi görmektedir.

DELF- DALF: Avrupa Dil Pasaportu olarak adlandırılan bu sınavlar, dinleme ve okuma bölümlerini içeren anlama modülü,  sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma bölümlerini içeren konuşma modülü ve yazılı anlatım modülünden oluşur ve Türkiye’de Fransız Kültür Merkezi tarafından yapılır.

Fransa’da ki bir çok özel dil kursunda DELF-DALF sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Bu sınavlara hazırlık alabilecek öğrencilerin öncelikle belirli seviyede Fransızca bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Genellikle bu sınavlara hazırlık programları senede 5-6 kez başlanabilir şekildedir ve süreleri ortalama 12 hafta sürer. Farnsa’nın Paris, Nice gibi bir çok şehrinde özel dil okullarında DELF- DALF sınavlarına hazırlanmanız mümkün.