Kanada Vizesi

Kanada’da eğitim alabilmek için iki türlü vize müracaatı yapabilirsiniz. Birincisi turist öğrenci vizesidir ve 6 aya kadar olan programlar için başvurulabilecek olan bir vizedir. İkincisi ise 6 aydan daha uzun programlar için başvurulabilecek öğrenci vizesidir. Kısa süreli turist vizesinin en büyük dezavantajı vizeyi Kanada sınırları içerisinden uzatma imkanının olmamasıdır. Öğrenci vizesini ise Kanada içerisinde kayıt olduğunuz yeni bir program için rahatlıkla uzatabilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu Ankara’da dır. Kanada vize başvurusunu KARE Yurtdışı Eğitim aracılığıyla ve ya posta yolu ile yapabilirsiniz. KARE Yurtdışı Eğitim Uzman Danışmanları, sizi hazırlamanız gerekli olan evraklar konusunda ve başvuru süreci konusunda detaylı olarak bilgilendireceklerdir.
Kanada Konsolosluğu uzun dönem vize başvurularında diğer bir çok konsololuğun istemediği, savcılıktan temiz kağıdı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği diğer evrakların yanında sunulmalıdır.
 
Kanada’da nın Quebec bölgesine 6 aydan uzun bir zaman için eğitim amaçlı gidecek olan öğrenciler Quebec eyaletinde hükümetin vereceği bir ekstra onay vizesine de ihtiyaç duyacaklardır. Bu başvuru yapılarak Quebec vizesi alındıktan sonra Ankara’da ki konsolosluğa normal vize başvurusu yapılmalıdır.
 
Kanada vizesinin alınma süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre 2 ila 8 hafta arasında sürebilmektedir. Konsolosluk vize görevlileri normal başvurular için herhangi bir yüz yüze görüşme yapmamakla birlikte, gerek görüldüğünde mülakat için öğrencileri konsolosluğa davet edebilir veya detaylı soru sormak amacıyla öğrencileri telefon ile arayabilirler.
KARE Yurtdışı Eğitim kayıtlı öğrencileri Kanada vize koşulları, hazırlanması gereken evraklar gibi tüm konularda detaylı danışmanlık hizmeti alacaklardır.