Kanada Dil Okulları Hakkında

Kanada Dil Okulları

İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden birisi olan Kanada eğitim kalitesinin çok yüksek olması, özellikle uzun dönem dil eğitimi programlarının maliyetlerinin oldukça uygun olması sebebiyle Türk öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. 

Suç oranının çok düşük seviyelerde olması, refah seviyesinin ve güvenliğin de oldukça yüksek olması, dil eğitimi için öğrencileri Vancouver, Toronto, Montreal, Ottawa, Halifax, Victoria gibi şehirleri tercih etmeye yöneltiyor. Özellikle Fransızca dilini geliştirmek isteyenler Quebec bölgesinde Montreal şehrini tercih ederek hem Fransızca dil seviyelerini geliştiriyor hem de İngilizcelerini kullanabiliyorlar.

Hem Ingilizce hem de Fransa dil egitimleri icin, ogrenciler icin hazirlanmis Genel, Yogun, Mesleki Ingilizce gibi kategorilerin yani sira Ingiltere ve Amerika'da da sunulan IELTS - TOEFL gibi dil yeterlilik sinavlarina ve CELTA sinavlarina hazirlanabilmek icin de kurslar ogrencilere sunulan programlar arasindadir. 


Kanada dil okullari icin minimum yas 16'dir ve gidilecek program icerigi/suresine gore gerekli vize alinabilir. Turkiye'den katilan ogrencilerin gitmeden once online olarak deneme sinavina girmesi gerekir ve boylelikle kursun basladigi gun onceden belirlenen seviyelerine uygun bir sinifta egitimlerini gorebilirler.


Kanada’da dil eğitimi programları hem özel okullar hem de üniversite ya da kolejler bünyesinde verilebilmektedir.