Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 49
  [limt] => 
  [kategori_id] => 47
  [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/220
  [tiklama] => 0
  [sira] => 1
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 173
          [uniq] => 222
          [limt] => 
          [kategori_id] => 49
          [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 14.01.2016
          [saat] => 11:48:25
          [baslik] => Almanya’da Üniversite Eğitimi Hakkında
          [icerik] => Dünya’da, iş hayatında İngilizce’den sonra ağırlıklı olarak konuşulan dillerden birisi olan Almanca dilini kullanarak Almanya Devlet Üniversiteleri’nde lisans eğitimi almak oldukça kolay. Almanca’nız yoksa üzülmeyin! Birçok Alman Devlet Üniversitesi’nde aynı zamanda İngilizce dilini kullanarak da eğitim alabilirsiniz.

Almanya Devlet Üniversiteleri’nin en göze çarpan özelliği eğitim ücretinin birçok eyalette sömestr başına € 500 olurken, bazı eyaletlerde ise hiç alınmamasıdır. Almanya’da eğitim için bir akademik yılda ödeyebileceğiniz en yüksek meblağ kayıt ücretleri ile birlikte     € 1.100 olacaktır. Özellikle mühendislik eğitiminde gözde olan Almanya’da öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümler arasında, Makine, Elektrik, Mekatronik, Bilgisayar, Enerji, Otomotiv, Üretim, İnşaat Mühendislikleri sayılabilir. Bunun yanı sıra, İşletme, Psikoloji, İletişim, Alman Dili ve Edebiyatı gibi bölümlerde mühendislik dışında tercih edilen diğer alanlar arasında sayılabilmektedir.

 

Almanya Devlet Üniversitelerine başvuru yapabilmek için ilk yapılması gereken ÖSS ( LYS) sınavına girerek Almanya’da okumayı planladığınız bölümün aynısını Türkiye’de ki herhangi bir üniversitede kazanmaktır. Türkiye’de yerleşmiş olduğunuz üniversitenin özel ve ya devlet olması fark etmez bu üniversitelere kayıt yaptırmanız da gerekmez. Sadece ÖSS ( LYS) üniversite yerleşme sonuç belgesi ile Alman Devlet Üniversiteleri’ne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Almanca dilini kullanarak eğitim alacak tüm yabancı öğrencilerin Almanca dil bilirlik seviyelerini ispatlamaları gerekmektedir. Bunu da Türkiye’de Marmara Üniversitesinde yapılan TestDAf sınavına ya da Almanya’da üniversiteler tarafından yapılan DSH sınavına girerek gösterebilirler. Almanca dil yeterliliği olmayan öğrenciler, Almanya’da üniversiteler veya özel dil okulları tarafından verilen Almanca Hazırlık Programlarına katılabilirler. Özel dil kurslarında Almanca Hazırlık Programlarına katılan öğrencileri okullar, sıfır yani hiç Almanca bilgisi olmayan seviyesinden kabul edebilirken, üniversite hazırlık programları minimum B1 yani orta seviyede Almanca bilgisine sahip olmalarını istemektedir. Öğrencileri minimum seviyeden kabul eden sadece bir kaç devlet üniversitesi vardır. Bu okullar hakkında bilgi almak için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz. Alman Devlet Üniversitelerinde başvurunun diğer koşullarından biriside 4 yıllık eğitim veren bir liseden iyi bir ortalama ile mezun olmaktır. 3 yıllık eğitim veren liselerden mezun olan öğrencilerin aradaki bir yıl açığını kapamak için Almanya’da bir yıllık ön eğitim almaları gerekmektedir. Not ortalamanız ne kadar yüksek olursa o kadar iyi bir üniversiteye yerleşme şansınız olacaktır.

 

Almanya’nın 20’den fazla üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında bulunmaktadır. Sıralamalara giren bu üniversiteler arasında Münih Teknik Üniversitesi, Aachen Teknik Üniversitesi, Berlin Üniversitesi, Heidelberg Üniversitesi gibi köklü ve büyük üniversiteler sayılabilir.

 

Almanya Devlet Üniversiteleri’nde Almanca verilen lisans programlarının yanı sıra bazı bölümlerde İngilizce eğitimlerde verilmektedir. İngilizce olarak verilen programların giriş koşulu olarak öğrencilerin İngilizce bildiklerini ispatlamaları gerekir ki bunu da IELTS ya da TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan birisine girip istenilen skorları alarak yapabilirler. İngilizce lisans programlarının maliyetleri de devlet üniversitelerinde Almanca olanlar kadar uygundur fakat sınırlı sayıda program sunulduğundan kontenjanlar limitlidir ve başvuru tarihleri oldukça erkendir. Bu nedenle sizin için çok geç olmadan en uygun programa başvuru için KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

 

Almanya Devlet Üniversitelerinde lisans eğitimi genellikle Tıp ve Hukuk fakülteleri hariç 3 yıldır. Bazı uygulamalı bölümler 3,5-4 yıla kadar da uzayabilir. Okul başlangıcı içi ana sömestr Ekim ayıdır fakat bazı okullar bazı bölümleri için kış döneminin haricinde yaz dönemi yani Mart/Nisan aylarında da öğrenci kabul etmektedirler.

 

Almanya’nın sınırsız seçeneklerinden haberdar olmak için size en iyi şekilde danışmanlık edecek olan KARE Yurtdışı Eğitim’i arayabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/almanya-da-universite-egitimi-hakkinda/222 [tiklama] => 1873 [keywords] => [description] => [resim] => image56976f550843e.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 114 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 173 [resim_title] => almanyada-universite-egitimi.png [resim_id] => 57 [tur] => 1 [yol] => image56976f550843e.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 172 [uniq] => 221 [limt] => [kategori_id] => 49 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:47:47 [baslik] => Almanya Üniversiteleri [icerik] => Almanya’da bulunan yaklaşık 350 devlet üniversitesinin tümü için danışmanlık hizmeti sunan KARE Yurtdışı Eğitim aracılığıyla yerleşebileceğiniz bazı devlet üniversitelerinin listesini inceleyebilirsiniz.

Braunschweig University of Technology
Chemnitz University of Technology
Darmstadt University of Technology
Dortmund University of Technology
Dresden University of Technology
Free University of Berlin
Hamburg University of Technology
Humboldt University of Berlin
Humboldt University of Berlin
Ilmenau University of Technology
Karlsruhe Institute of Technology
Ludwig Maximilians University of Munich
Ruhr University Bochum
RWTH Aachen
Saarland University
Technical University of Berlin
Technical University of Munich
University of Bielefeld
University of Bonn
University of Bremen
University of Cologne
University of Duisburg-Essen
University of Düsseldorf
University of Erfurt
University of Erlangen-Nuremberg
University of Flensburg
University of Frankfurt am Main
University of Freiburg
University of Giessen
University of Göttingen
University of Halle-Wittenberg
University of Hamburg
University of Hannover
University of Heidelberg
University of Jena
University of Karlsruhe
University of Kassel
University of Kiel
University of Konstanz
University of Leipzig
University of Lübeck
University of Magdeburg
University of Mainz
University of Mannheim
University of Marburg
University of Münster
University of Oldenburg
University of Osnabrück
University of Passau
University of Regensburg
University of Rostock
University of Siegen
University of Stuttgart
University of Trier
University of Tübingen
University of Ulm [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/almanya-universiteleri/221 [tiklama] => 1494 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 220 )
Almanya’da Üniversite Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları