Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 47
  [limt] => 
  [kategori_id] => 0
  [ana_kategori] => 
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim/214
  [tiklama] => 0
  [sira] => 18
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
      [0] => Icerik_Kategori_Obje Object
        (
          [id] => 48
          [limt] => 
          [kategori_id] => 47
          [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim
          [durum] => 1
          [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi
          [icerik] => 
          [resim] => 
          [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/217
          [tiklama] => 0
          [sira] => 0
          [keywords] => 
          [description] => 
          [alt] => Array
            (
            )

          [icerikler] => Array
            (
              [0] => Icerik_Obje Object
                (
                  [id] => 171
                  [uniq] => 219
                  [limt] => 
                  [kategori_id] => 48
                  [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi
                  [durum] => 1
                  [anasayfa] => 0
                  [tarih] => 14.01.2016
                  [saat] => 11:45:58
                  [baslik] => Almanya’da Master Eğitimi Hakkında
                  [icerik] => Alman Devlet Üniversiteleri’nde hem Almanca hem de İngilizce Master Programları sunulmaktadır. Almanca dilinde sunulan yüksek lisans programlarına giriş için yabancı öğrencilerin Almanca bildiklerini TestDaf ya da DSH sınavlarından birine girerek ispatlamaları gerekmektedir. Almanca seviyesi yetersiz olan öğrenciler Alman Devlet Üniversiteleri’nin ya da özel okulların bünyesinde hazırlık alabilirler.

Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek lisans programlarına başvuru için istenen önemli şartlardan bir diğeri ise lisans eğitimi aldığınız bölüm ile aynı ya da çok yakın bölüme başvuru yapmanızdır. ALES sınavına girmiş olmanız birçok üniversite tarafından istenmez ama nadir olarak sıralaması yüksek olan üniversiteler öğrencilerden ALES sınavına girmiş olmalarını da isteyebilir. Lisans mezuniyet derecesi genellikle 3 ve üzeri olanlar kontenjanı çok limitli olmayan programlara rahatlıkla yerleşebilirler.

Almanya’da yüksek lisans yapmak için genellikle Eylül/ Ekim ya da Mart/Nisan aylarında programlara başlamak mümkündür. Her program her iki tarihte de açılmayabilir bu nedenle başlangıç tarihlerini KARE Yurtdışı Eğitim yetkilileri ile kontrol edebilirsiniz.

Almanya’da eğitim dili İngilizce olan birçok farklı alanda Master Programı da sunulmaktadır. Bu programlara başvuru yapabilmek için IELTS yada TOEFL sınavlarından herhangi birisine girmeniz ve istenen puanları tutturmanız gerekmektedir. Bazı Alman Üniversiteleri program dili İngilizce olmasına rağmen öğrencilerin Almanya’da hayatlarını idame ettirebilecekleri seviyede ( ortalama 200-300 saat arası) Almanca bilgisini de şart koşabilmektedir.

Lisans Programlarında olduğu gibi Almanya’da Master programlarının maliyetleri de sömestr başına €500 civarındadır. Master Programları genellikle 4 sömestr yani 2 yıl sürer ve hemen hemen hepsinde bitirme tezi vermek gereklidir.

Bazı Alman Devlet Üniversiteleri, İngiltere, Avusturya, İspanya, İtalya gibi diğer ülkelerdeki üniversiteler ile de ortak programlar sunmaktadır. Farklı ülkelerde bir ya da iki sömestr geçirerek eğitiminizi tamamlama imkanını da Alman Devlet Üniversitelerinin master programları sunmaktadır.

Özellikle İngilizce Master Programlarının son başvuru tarihleri çok erkenden dolmaktadır. Bu nedenle en kısa sürede başvuru koşulları ve diğer işlemler konusunda danışmanlık için KARE Yurtdışı Eğitim’i arayabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/almanya-da-master-egitimi-hakkinda/219 [tiklama] => 1886 [keywords] => [description] => [resim] => image56976e9155a7f.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 113 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 171 [resim_title] => almanyada-master-egitimi.png [resim_id] => 56 [tur] => 1 [yol] => image56976e9155a7f.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 170 [uniq] => 218 [limt] => [kategori_id] => 48 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:45:19 [baslik] => Almanya Üniversiteleri [icerik] => Almanya’da bulunan yaklaşık 350 devlet üniversitesinin tümü için danışmanlık hizmeti sunan KARE Yurtdışı Eğitim aracılığıyla yerleşebileceğiniz bazı devlet üniversitelerinin listesini inceleyebilirsiniz.

Braunschweig University of Technology
Chemnitz University of Technology
Darmstadt University of Technology
Dortmund University of Technology
Dresden University of Technology
Free University of Berlin
Hamburg University of Technology
Humboldt University of Berlin
Humboldt University of Berlin
Ilmenau University of Technology
Karlsruhe Institute of Technology
Ludwig Maximilians University of Munich
Ruhr University Bochum
RWTH Aachen
Saarland University
Technical University of Berlin
Technical University of Munich
University of Bielefeld
University of Bonn
University of Bremen
University of Cologne
University of Duisburg-Essen
University of Düsseldorf
University of Erfurt
University of Erlangen-Nuremberg
University of Flensburg
University of Frankfurt am Main
University of Freiburg
University of Giessen
University of Göttingen
University of Halle-Wittenberg
University of Hamburg
University of Hannover
University of Heidelberg
University of Jena
University of Karlsruhe
University of Kassel
University of Kiel
University of Konstanz
University of Leipzig
University of Lübeck
University of Magdeburg
University of Mainz
University of Mannheim
University of Marburg
University of Münster
University of Oldenburg
University of Osnabrück
University of Passau
University of Regensburg
University of Rostock
University of Siegen
University of Stuttgart
University of Trier
University of Tübingen
University of Ulm [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/almanya-universiteleri/218 [tiklama] => 2377 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 217 ) [1] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 49 [limt] => [kategori_id] => 47 [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/220 [tiklama] => 0 [sira] => 1 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 173 [uniq] => 222 [limt] => [kategori_id] => 49 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:48:25 [baslik] => Almanya’da Üniversite Eğitimi Hakkında [icerik] => Dünya’da, iş hayatında İngilizce’den sonra ağırlıklı olarak konuşulan dillerden birisi olan Almanca dilini kullanarak Almanya Devlet Üniversiteleri’nde lisans eğitimi almak oldukça kolay. Almanca’nız yoksa üzülmeyin! Birçok Alman Devlet Üniversitesi’nde aynı zamanda İngilizce dilini kullanarak da eğitim alabilirsiniz.

Almanya Devlet Üniversiteleri’nin en göze çarpan özelliği eğitim ücretinin birçok eyalette sömestr başına € 500 olurken, bazı eyaletlerde ise hiç alınmamasıdır. Almanya’da eğitim için bir akademik yılda ödeyebileceğiniz en yüksek meblağ kayıt ücretleri ile birlikte     € 1.100 olacaktır. Özellikle mühendislik eğitiminde gözde olan Almanya’da öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümler arasında, Makine, Elektrik, Mekatronik, Bilgisayar, Enerji, Otomotiv, Üretim, İnşaat Mühendislikleri sayılabilir. Bunun yanı sıra, İşletme, Psikoloji, İletişim, Alman Dili ve Edebiyatı gibi bölümlerde mühendislik dışında tercih edilen diğer alanlar arasında sayılabilmektedir.

 

Almanya Devlet Üniversitelerine başvuru yapabilmek için ilk yapılması gereken ÖSS ( LYS) sınavına girerek Almanya’da okumayı planladığınız bölümün aynısını Türkiye’de ki herhangi bir üniversitede kazanmaktır. Türkiye’de yerleşmiş olduğunuz üniversitenin özel ve ya devlet olması fark etmez bu üniversitelere kayıt yaptırmanız da gerekmez. Sadece ÖSS ( LYS) üniversite yerleşme sonuç belgesi ile Alman Devlet Üniversiteleri’ne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Almanca dilini kullanarak eğitim alacak tüm yabancı öğrencilerin Almanca dil bilirlik seviyelerini ispatlamaları gerekmektedir. Bunu da Türkiye’de Marmara Üniversitesinde yapılan TestDAf sınavına ya da Almanya’da üniversiteler tarafından yapılan DSH sınavına girerek gösterebilirler. Almanca dil yeterliliği olmayan öğrenciler, Almanya’da üniversiteler veya özel dil okulları tarafından verilen Almanca Hazırlık Programlarına katılabilirler. Özel dil kurslarında Almanca Hazırlık Programlarına katılan öğrencileri okullar, sıfır yani hiç Almanca bilgisi olmayan seviyesinden kabul edebilirken, üniversite hazırlık programları minimum B1 yani orta seviyede Almanca bilgisine sahip olmalarını istemektedir. Öğrencileri minimum seviyeden kabul eden sadece bir kaç devlet üniversitesi vardır. Bu okullar hakkında bilgi almak için KARE Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz. Alman Devlet Üniversitelerinde başvurunun diğer koşullarından biriside 4 yıllık eğitim veren bir liseden iyi bir ortalama ile mezun olmaktır. 3 yıllık eğitim veren liselerden mezun olan öğrencilerin aradaki bir yıl açığını kapamak için Almanya’da bir yıllık ön eğitim almaları gerekmektedir. Not ortalamanız ne kadar yüksek olursa o kadar iyi bir üniversiteye yerleşme şansınız olacaktır.

 

Almanya’nın 20’den fazla üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında bulunmaktadır. Sıralamalara giren bu üniversiteler arasında Münih Teknik Üniversitesi, Aachen Teknik Üniversitesi, Berlin Üniversitesi, Heidelberg Üniversitesi gibi köklü ve büyük üniversiteler sayılabilir.

 

Almanya Devlet Üniversiteleri’nde Almanca verilen lisans programlarının yanı sıra bazı bölümlerde İngilizce eğitimlerde verilmektedir. İngilizce olarak verilen programların giriş koşulu olarak öğrencilerin İngilizce bildiklerini ispatlamaları gerekir ki bunu da IELTS ya da TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan birisine girip istenilen skorları alarak yapabilirler. İngilizce lisans programlarının maliyetleri de devlet üniversitelerinde Almanca olanlar kadar uygundur fakat sınırlı sayıda program sunulduğundan kontenjanlar limitlidir ve başvuru tarihleri oldukça erkendir. Bu nedenle sizin için çok geç olmadan en uygun programa başvuru için KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

 

Almanya Devlet Üniversitelerinde lisans eğitimi genellikle Tıp ve Hukuk fakülteleri hariç 3 yıldır. Bazı uygulamalı bölümler 3,5-4 yıla kadar da uzayabilir. Okul başlangıcı içi ana sömestr Ekim ayıdır fakat bazı okullar bazı bölümleri için kış döneminin haricinde yaz dönemi yani Mart/Nisan aylarında da öğrenci kabul etmektedirler.

 

Almanya’nın sınırsız seçeneklerinden haberdar olmak için size en iyi şekilde danışmanlık edecek olan KARE Yurtdışı Eğitim’i arayabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/almanya-da-universite-egitimi-hakkinda/222 [tiklama] => 1925 [keywords] => [description] => [resim] => image56976f550843e.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 114 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 173 [resim_title] => almanyada-universite-egitimi.png [resim_id] => 57 [tur] => 1 [yol] => image56976f550843e.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 172 [uniq] => 221 [limt] => [kategori_id] => 49 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:47:47 [baslik] => Almanya Üniversiteleri [icerik] => Almanya’da bulunan yaklaşık 350 devlet üniversitesinin tümü için danışmanlık hizmeti sunan KARE Yurtdışı Eğitim aracılığıyla yerleşebileceğiniz bazı devlet üniversitelerinin listesini inceleyebilirsiniz.

Braunschweig University of Technology
Chemnitz University of Technology
Darmstadt University of Technology
Dortmund University of Technology
Dresden University of Technology
Free University of Berlin
Hamburg University of Technology
Humboldt University of Berlin
Humboldt University of Berlin
Ilmenau University of Technology
Karlsruhe Institute of Technology
Ludwig Maximilians University of Munich
Ruhr University Bochum
RWTH Aachen
Saarland University
Technical University of Berlin
Technical University of Munich
University of Bielefeld
University of Bonn
University of Bremen
University of Cologne
University of Duisburg-Essen
University of Düsseldorf
University of Erfurt
University of Erlangen-Nuremberg
University of Flensburg
University of Frankfurt am Main
University of Freiburg
University of Giessen
University of Göttingen
University of Halle-Wittenberg
University of Hamburg
University of Hannover
University of Heidelberg
University of Jena
University of Karlsruhe
University of Kassel
University of Kiel
University of Konstanz
University of Leipzig
University of Lübeck
University of Magdeburg
University of Mainz
University of Mannheim
University of Marburg
University of Münster
University of Oldenburg
University of Osnabrück
University of Passau
University of Regensburg
University of Rostock
University of Siegen
University of Stuttgart
University of Trier
University of Tübingen
University of Ulm [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi/almanya-universiteleri/221 [tiklama] => 1537 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 49 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 220 [seo] => almanya-da-universite-egitimi [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 220 ) [2] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 50 [limt] => [kategori_id] => 47 [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari/223 [tiklama] => 0 [sira] => 2 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 175 [uniq] => 225 [limt] => [kategori_id] => 50 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:51:41 [baslik] => Neden Almanya Yaz Okulları [icerik] => 8 – 18 yaş arası öğrenciler Almanya’da yaz okullarına katılarak hem Almanca’larını geliştirme şansı yakalar hem de Alman kültürünü yerinde görme şansı bulur.  Öğrenciler sabahtan öğlene kadar sınıf ortamında Almanca’larını geliştirdikten sonra öğleden sonraları Yoğun Almanca eğitimine devam edebilecekleri gibi, okulların sunmuş oldukları aktiviteli programlara katılmayı da tercih edebilirler.  Konaklaması genellikle okulun içinde ya da okula yakın mesafede olan yaz okulları, oldukça güvenlikli ve doğal ortam açısından etkileyici alanlarda hizmet vermektedir.

Küçük yaşlarda Almanca ve zengin Alman kültürü ile tanışan öğrenciler, Avrupa’da yaygın olarak kullanılan bu önemli dili öğrenmek adına önemli bir adım atmış olur.  Aynı zamanda Almanya’da yaz okulu programlarını tercih eden öğrenciler, genellikle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yaz okuluna katılmak için gelmiş olan yaşıtı öğrenciler ile de tanışma ve farklı kültürleri tanıma şansı yakalar.

KARE Yurtdışı Eğitim, Almanya’da yaz okulu programları ile ilgilenen öğrencilere ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari/neden-almanya-yaz-okullari/225 [tiklama] => 2102 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 50 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [uniq] => 223 [seo] => almanya-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 174 [uniq] => 224 [limt] => [kategori_id] => 50 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:51:00 [baslik] => Almanya Yaz Okulları Listesi [icerik] => Almanya’da 18 yaş altı öğrenciler için yaz okulu programları sunan çeşitli okullar bulunmaktadır.  Bu okullardan birkaçı aşağıda belirtilmiştir.  Alternatifleri değerlendirmek için KARE Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Humboldt-Institut
Did Deutsch Institut
Sprachcaffe
GLS [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari/almanya-yaz-okullari-listesi/224 [tiklama] => 1974 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 50 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [uniq] => 223 [seo] => almanya-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 50 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Yaz Okulları [uniq] => 223 [seo] => almanya-yaz-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-yaz-okullari ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 223 ) [3] => Icerik_Kategori_Obje Object ( [id] => 51 [limt] => [kategori_id] => 47 [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [icerik] => [resim] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/226 [tiklama] => 0 [sira] => 3 [keywords] => [description] => [alt] => Array ( ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 181 [uniq] => 232 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:54:59 [baslik] => Almanya Dil Okulları Hakkında [icerik] => Günümüzde Almanca öğrenmenin pek çok avantajı vardır.  Bunun nedenleri arasında Almanca’nın yaygın konuşulan dillerden biri olması gösterilebilir.  Almanya ve Avusturya dışında İsviçre, Belçika ve İtalya’nın da bir bölümünde Almanca konuşulmaktadır.  Yine Avrupa’da pek çok kişi ikinci dil olarak Almanca öğrenmeyi tercih etmektedir.  Politika ve iş hayatı içerisinde de kullanılan diller arasında Almanca güçlü bir yere sahibidir.

Almanya’da bulunan dil okullarında öğrenciler, Genel Almanca’dan Yoğun Almanca’ya, TESTDAF Hazırlık programlarına kadar çeşitli programlarda eğitim alabilir.  Almanca’nın iş hayatında kullanılan önemli bir dil olması nedeniyle, bu alana yönelik olarak da dil okullarında eğitimler verilmektedir.

Almanya dil okulları, Berlin, Frankfurt, Münih gibi büyük şehirlerde bulunduğu gibi, yaşam maliyetlerinin daha düşük olduğu şehirlerde de bulunmaktadır.  Öğrenciler beklentilerine ve bütçelerine uygun olarak Almanya’da dil okullarını seçerler.

KARE Yurtdışı Eğitim de Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/almanya-dil-okullari-hakkinda/232 [tiklama] => 2325 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 180 [uniq] => 231 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:54:33 [baslik] => Genel Almanca Programları [icerik] => Almanca’nın Avrupa Birliği’ninde en çok konuşulan dillerinden biri olması ve Avrupa’da iş hayatında İngilizce’den sonra en çok konuşulan dil olması nedeniyle, Almanca öğrenmek için pek çok insan Almanya’da dil okullarında yürütülen Genel Almanca programlarını tercih etmektedir.  Okullar, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar öğrencilerine eğitim verirler.  Genel Almanca programlarında öğrenciler haftada 15 – 20 saat eğitim görürler.  Öğrenciler 2 haftadan 1 akademik yıla kadar programlara kayıt yaptırabilirler.  Seviye tespit sınavından uygun oldukları seviyedeki sınıflarına yerleştirilen öğrenciler, ana dili Almanca olan eğitmenlerinden eğitim alırlar.  Özel dil okullarında sınıf mevcudu genellikle 12 – 16 arasındadır.  Öğrenciler Genel Almanca eğitimlerini tamamladıklarında dil yeterliliklerini kanıtlayabilecekleri uluslararası geçerliliği olan sınavlara girebilirler.

Genel Almanca Programları, Almanya’da bulunan dil okullarının hemen hepsinde yürütülmektedir.  Bu programların başlangıç tarihleri, diğer programlara göre daha esnek olup, genellikle her Pazartesi başlamaktadır.

Öğrenciler bütçelerine göre istedikleri okulu tercih edebilir.  Ücretler seçilen okula, kaç hafta eğitim alındığına bağlı olarak değişmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/genel-almanca-programlari/231 [tiklama] => 2371 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) [2] => Icerik_Obje Object ( [id] => 179 [uniq] => 230 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:54:04 [baslik] => Yoğun Almanca Programları [icerik] => Almanya’nın Avrupa’da konuşulan en önemli dillerden biri olması nedeniyle, pek çok kişi Almanya’da Almanca eğitim almak istemektedir.  Öğrencilerin dik okullarında tercih ettiği programlardan biri de Yoğun Almanca’dır.  Yoğun Almanca programlarını tercih eden öğrenciler haftada 25 – 30 saat eğitim alırlar.  Bu şekilde öğrenciler sabah başlayarak öğleden sonra da dahil olmak üzere yoğun bir Almanca eğitim almış olurlar.  Yoğun Almanca programlarını tercih eden öğrenciler Almanca bilgilerini hızlı bir şekilde geliştirme şansı yakalar.  Bu nedenle Yoğun Almanca programları, Almanca öğrenmek için çok vakti olmayan ve kısa sürede Almanca seviyesini ileri seviyeye taşıması gerekenler tarafından tercih edilmektedir.  Programların başlangıç tarihleri, Genel Almanca programlarında olduğu gibi esnektir.  Genellikle her Pazartesi başlar.

Yoğun Almanca programlarını tercih eden öğrenciler, ders saati açısından zengin bir eğitim aldığı için ücretler Genel Almanca programlarına göre daha yüksektir.  Öğrenciler programlara kısa süreli kayıt olabileceği gibi uzun süreli de kayıt olabilirler.  Ücretler kaç hafta eğitim alındığına ve seçilen bağlı olarak değişmektedir.  Almanya’da bulunan dil okullarının pek çoğunda Yoğun Almanca programı yürütülmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/yogun-almanca-programlari/230 [tiklama] => 2197 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) [3] => Icerik_Obje Object ( [id] => 178 [uniq] => 229 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:53:37 [baslik] => Uzun Dönem Paket Programları [icerik] => Almanya’da bulunan dil okullarının sunmuş olduğu program seçeneklerinden biri de Uzun Dönem Paket programlarıdır.  Bu programlar genellikle minimum 8 hafta kayıt gerektirir.  Uzun dönem paket programlarına katılan öğrenciler 6 ay ya da 1 akademik yıl eğitim almayı tercih eder.  Uzun dönem paket programlarını tercih eden öğrenciler haftada 15 – 20 saatlik eğitim opsiyonunu tercih edebilecekleri gibi Yoğun Almanca eğitimi de alabilirler.

Bu programlar, Almanca seviyesi yüksek olmayan ve çeşitli nedenlerle iyi derecede Almanca öğrenmesi gereken öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.  Uzun dönem paket programları için okullar tarafından avantajlı ücretlendirme politikalarının olması da programın tercih edilme nedenleri arasındadır.  Uzun dönem kayıt olan öğrencilerin haftalık eğitimlerinin ücretlendirmesi, kısa süre kayıt olan öğrencilerinkine göre daha uygun olacaktır.

Programlar yıl boyu devam eder.  Bazı okullarda programların belli başlangıç tarihleri olabilir.  Kayıt yaptıracak öğrencilerin bu tarihlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Almanya’da bulunan dil okullarının pek çoğunda uzun dönem paket programları bulunmaktadır.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/uzun-donem-paket-programlari/229 [tiklama] => 1585 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) [4] => Icerik_Obje Object ( [id] => 177 [uniq] => 228 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:53:09 [baslik] => TESTDAF Hazırlık Programları [icerik] => Almanca eğitim veren yüksek öğretim kurumlarına başvuru yapacak olan öğrencilerin, uluslararası kabul gören TESTDAF sınavı ile dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir.  Alman Üniversitelerinde verilen eğitimin yüksek kaliteli, eğitim ücretlerinin ise uygun olması nedeniyle Almanya’da yüksek öğretim kurumlarında eğitim almayı tercih eden yabancı öğrenciler bu sınava hazırlanmaktadır.  Yabancı öğrencilerin pek çoğu TESTDAF’a hazırlanmak için Almanya’da bulunan dil okullarını tercih etmektedir.  TESTDAF Hazırlık programları Almanya’da bazı dil okullarında yürütülmektedir.  Programların belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.  Öğrencilerin bu başlangıç tarihlerine dikkat etmesi gerekmektedir.  Programların süresi eğitim alınan okula bağlı olarak değişecektir.  Ücretler, eğitimin özel bir program olması nedeniyle Genel İngilizce programlarına göre biraz daha yüksek olabilir.

Almanya’da TESTDAF Hazırlık programlarına katılmak için KARE Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/testdaf-hazirlik-programlari/228 [tiklama] => 2269 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) [5] => Icerik_Obje Object ( [id] => 176 [uniq] => 227 [limt] => [kategori_id] => 51 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:52:28 [baslik] => Almanya Dil Okulları Listesi [icerik] => Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri çeşitli alternatifler beklemektedir.  Öğrenciler beklentilerine ve bütçelerine uygun alternatifleri değerlendirmek için KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir.
Aşağıda Almanya’da dil eğitimi alabileceğiniz okullardan bazıları sıralanmıştır.

DID
Eurasia
Eurocentres
Humboldt-Institut
Sprachcaffe [ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari/almanya-dil-okullari-listesi/227 [tiklama] => 2159 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) ) ) [iceriklercount] => 6 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 51 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya Dil Okulları [uniq] => 226 [seo] => almanya-dil-okullari [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-dil-okullari ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 226 ) ) [icerikler] => Array ( [0] => Icerik_Obje Object ( [id] => 183 [uniq] => 234 [limt] => [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:56:54 [baslik] => Neden Almanya [icerik] => Almanya, hem Avrupa'nın hem de Dünya'nın en güçlü ülkelerinden biridir.  Yaşam standartlarının yüksek, ekonominin güçlü, kültürel birikiminin zengin olduğu Almanya'da üniversitelerin eğitim kalitesi de oldukça yüksektir.  Bu nedenlerle Almanya her yıl Dünya'nın dört bir yanından öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Ancak Almanya'yı eğitim kalitesi yüksek olan diğer ülkelerden farklı kılan bir özellik vardır.  O da Alman Üniversitelerinde eğitim ücretlerinin çok uygun olmasıdır.  Öğrenciler, üniversitelerde dönemlik ortalama €500 ödeyerek yüksek standartlarda eğitim alma şansı yakalar.  Üstelik programların eğitim dillerinin Almanca ve İngilizce olması büyük avantajdır.  Almanca programlara katılan öğrenciler, Avrupa'nın en çok konuşulan dillerinden birini iyi derecede öğrenme şansı yakalar.  İngilizce programlara katılan öğrenciler içinse, yeni bir dil öğrenmelerine gerek kalmadan da uygun ücretlerle eğitim alma şansı yakalar.

 Almanya ile Türkiye arasında mesafenin uzak olmaması, iki ülke arasında sık aralıklarla uçuşların gerçekleşmesi, bu nedenle uygun ücretlerle iki ülke arasında gidip gelme şansı olması da Almanya'da eğitimin avantajları arasındadır.

 Aynı zamanda Almanya, İngiltere ve bazı İskandinav ülkelerinden daha ucuz bir ülkedir.

 Alman Üniversiteleri'nden alınacak diplomaların prestij sahibi olması da bu ülkede eğitimi cazip hale getirmektedir.  Özellikle Dünya sıralamasında da üst sıralarında yer alan Alman Üniversiteleri'nden mezun olacak öğrencileri, çok parlak bir gelecek beklemektedir.

 Almanya'da eğitim almayı planlayan öğrenciler için en uygun Almanya Devlet Üniversitelerinin hangileri olduğunu ve ne tür programlar sunduklarının bilgisini Kare Eğitim'den alabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim/neden-almanya/234 [tiklama] => 4662 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 182 [uniq] => 233 [limt] => [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:55:30 [baslik] => Almanya Hakkında [icerik] => Almanya, ekonomik güç, teknolojik gelişmişlik ve kültürel zenginlik açısından Avrupa'nın ve Dünya'nın en önemli ülkelerinden biridir.

Almanya'nın komşuları,  Fransa, İsviçre, Çek Cumhuriyet, Danimarka, Hollanda, Polonya, Avusturya, Lüksenburg ve Belçika'dır.

Almanya'nın öne çıkan, kalabalık olan şehirleri arasında başkent Berlin, Hamburg, Köln, Frankfurt ve Münih gösterilebilir.

Avrupa Birliği'nin en kalabalık nüfusuna sahip (yaklaşık 82 milyon) Almanya'da, nüfusun %8'lik bir kısmını yabancılar oluşturur.  Almanya'da yabancı nüfusun büyük bir kısmını ise Türkler oluşturmaktadır.  Nüfusun %90'a yakını kentlerde ve büyük şehirlerde yaşamaktadır.

Almanya, Avrupa Birliği'nin kurucu üyelerinden biridir.  Birliğin bütçesinde en büyük pay da Almanya'ya aittir.  Almanya aynı zamanda 1973 yılından beri Birleşmiş Milletler'in tam üyesidir.  Almanya kentlerinden Bonn, Birleşmiş Milletler'in başkenti olarak anılmaktadır.  NATO ve IMF, Almanya'nın üyesi olduğu diğer kuruluşlar arasındadır.

Dünya'nın en büyük 4. ekonomisine sahip olan Almanya, otomotiv, makine sanayisi, kimya, optik, tıp teknolojisi, lojistik ve havacılık sektörlerinde oldukça iddialıdır.

Almanya, sosyal güvenlik ağı oldukça güçlü olan bir ülkedir.  Ülkede yaşayan vatandaşlar sağlık sigortası koruması altındadır.  Ülke, sağlığa harcanan para açısından Dünya ortalamasının üstündedir.

Almanya, Schiller, Bach, Beethoven, Goethe, Kant ve Hegel gibi Dünya'ya damgasını vurmuş sanatçıların memleketidir.  Ülkede kültürel ve sanatsal yaşam oldukça hareketlidir.  Almanya'da 820 sahne, 6,000'den fazla müze, 8,000'den fazla kütüphane bulunmaktadır.  Almanya aynı zamanda festivalleri ile ünlü bir ülkedir.  Berlin Uluslararası Film Festivali, Berlin Tiyatro Buluşması, Bayreuth Richard Wagner Festivali, Leipzig Bach Festivali'nin Almanya dışından da oldukça takipçileri vardır.

Almanya, doğal güzellikler ve kültürel miras açısından da zengin bir ülkedir.  33 kültür ve doğa anıtı UNESCO Dünya Mirası listesinde olup, koruma altındadır.

 

Almanya'nın yüksek yaşam standartlarına sahip olması, ortalama ömür süresinin de Dünya ortalamasının üstünde olmasını sağlamaktadır.  Bu ortalama erkeklerde 77, kadınlarda ise 82 yaştır.

 

Orta Avrupa ülkesi olan Almanya'nın kullandığı para birimi Euro'dur.  Ülkenin ana dili Almanca'dır.  Avrupa'da yaklaşık 120 milyon insan Almanca konuşmaktadır.  Bu nedenle Almanca, Avrupa Birliği'nin en çok konuşulan dillerinden biridir.

Almanya'nın farklı şehirlerine Türkiye'den sık aralıklarla uçak seferleri düzenlenmektedir.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim/almanya-hakkinda/233 [tiklama] => 3625 [keywords] => [description] => [resim] => image569770d0ecb21.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 115 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 182 [resim_title] => almanya-hakkinda.png [resim_id] => 58 [tur] => 1 [yol] => image569770d0ecb21.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) ) ) [2] => Icerik_Obje Object ( [id] => 169 [uniq] => 216 [limt] => [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:44:28 [baslik] => Almanya Vizesi [icerik] => Almanya Vize başvuruları, Ankara’da ki Büyükelçilik, İstanbul ve İzmir’de ki Başkonsolosluk merkezlerine yapılabilmektedir.  Başvurular aracı bir kurum tarafından randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

Almanya vize başvurusu yapabilmek için başvuru tarihinde pasaportunuzun en fazla 10 yıl önce alınmış olduğundan emin olmalısınız. 10 yıldan eski zaman içinde alınmış olan pasaportlar kabul edilmemektedir.

Uzun süreli programlar için Oturum Vizesi müracaatında bulunmak gerektiğinden program başlangıcınıza en az 3 ay kalan vize başvurunuzun yapılmış olması tavsiye edilmektedir.

Almanya İkamet Yasası gereği, uzun dönem vize alacak olan öğrencilerin ödeme gücünün olduğunu gösterir bir taahhütname sunmaları veya Almanya’da açılacak bir bloke hesap ile bunu ispatlamaları gerekmektedir. Söz konusu taahhütnamede yada bloke hesapta  Federal Eğitim Teşvik Kanunu’na göre aylık € 659 veya yıllık € 7.908 kullanım için yeterli meblağların bulunduğu gösterilmelidir.

Diğer tüm ülkeler gibi, gerekli olan gelir, eğitim ve diğer evraklarında sunulması gerektiği başvurular ile ilgili tüm bilgileri KARE Yurtdışı Eğitim ofislerinden edinebilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim/almanya-vizesi/216 [tiklama] => 2701 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) ) ) [3] => Icerik_Obje Object ( [id] => 168 [uniq] => 215 [limt] => [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:43:06 [baslik] => Almanya’da Yaşam [icerik] => Almanya'da bulunan üniversite sayısı yaklaşık olarak 370’dir.  Bu üniversitelerde ortalama 2 milyon öğrenci eğitim görmektedir.  2 milyonluk öğrenci nüfusunun 240.000'nini yabancı öğrenciler oluşturmakta.  Bu göstermektedir ki Almanya, USA ve İngiltere'nin ardından yabancı öğrenciler tarafından en çok talep gören ülkelerden biri.  Bu yüzden Almanya Üniversiteleri uluslararası öğrencilere alışık bir ülke. Üniversiteler hem Alman hem de Alman olmayan öğrenciler için kampüs bünyesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.  Bu konaklama alternatifi yabancı öğrenciler için en hesaplı konaklama şeklidir.  Banyosu ve tuvaleti genellikle ortak paylaşımlı olan yurt odaları en hesaplı konaklama alternatifi olması nedeniyle oldukça popülerdir.  Bu nedenlerle yurtlara erken başvuru yapılmadığı takdirde öğrencilerin yurtlarda yer bulamama ihtimali vardır.  Diğer bir konaklama alternatifi ise daire paylaşmaktır.  Öğrencilerin pek çoğu bu konaklama tipini tercih etmektedir.  Bir evi paylaşan öğrenciler, internet, elektrik, su vb. masrafları da paylaşmış olacakları için, daire paylaşmanın da avantajlı bir konaklama şekli olduğu söylenebilir.

Konaklama dahil bir öğrencinin Almanya'da yaşam masrafları yaşadığı şehre de bağlı olarak minimum €650 - €750 arasında değişmektedir.  Bu da göstermektedir ki Almanya'da yaşam bazı İskandinav ülkeleri ile Fransa ve İngiltere'den ucuzdur.

Öğrenci kimliği ve Uluslararası öğrenci kimlik kartına sahip olan öğrenciler, Almanya'da pek çok restoran, bar, sinema, tiyatro salonları ile alışveriş merkezlerinde indirim alırlar.  Aynı zamanda öğrenci kimlik kartı bulunan öğrenciler için ulaşım ücretleri de daha uygundur.

Sağlık sisteminin oldukça gelişmiş olduğu ülkede, öğrencilerin, Almanya'daki üniversitelerine kayıt olabilmesi için sağlık sigortası sahibi olması şarttır.

[ozet] => [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim/almanya-da-yasam/215 [tiklama] => 1828 [keywords] => [description] => [resim] => image56976de49b177.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 112 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 168 [resim_title] => almanyada-yasam.png [resim_id] => 55 [tur] => 1 [yol] => image56976de49b177.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) ) ) ) [iceriklercount] => 4 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://www.kareegitim.com/almanya-da-egitim ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 214 )
Almanya’da Eğitim | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları